Bezplodnosc mezczyzny a in vitro

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na obecne obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produkcie przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w efekty i warzywa i wprowadzanie do organizmu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że korzystać i podłoże genetyczne. Warto ponieść to pod opiekę zwykle w wypadku, gdy u partnerki dotarło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje zatem kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności potrafi istnieć dodatkowo przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne stanowić bardzo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Zespole Kallmana. Istnieje to schorzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem są bardzo małe jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.