Kasa fiskalna 2015 80

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w dowolnym sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co wtedy stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic dziwnego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zauważyć ruch i ilość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i dane o obrotach postrzegane są w obcej zabezpieczonej pamięci.

Obecnie w Polsce kasy są wyposażone w myśl fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zapisuje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące dzieli się na proste kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są używane w kieszeniach liczą się też na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny wybierają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów natomiast pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kasie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma