Kasa fiskalna i terminal

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/kadry-i-place-plus/

Obecnie niemal w każdym sklepie przechodzimy do postępowania ze sprzedażą skomputeryzowaną. Podstawowym wyposażeniem tego modelu placówek zatrzymuje się więc kasa fiskalna posnet bingo xl - urządzenie, które zawiera za zadanie mieć się rejestrowaniem obrotu, a jeszcze kwot podatku, zarówno komercyjnego kiedy i VAT, w przypadku sprzedaży detalicznej.

Pierwszym pewnym rodzajem tego aparatu jest kasa fiskalna ERC. Stanowi ona niezwykle niskim urządzeniem, które stanowi dość niewielką pamięć RAM (pojemność kryje się w przedziale od jakiegoś do ośmiu megabajtów). Zwykle starcza jej czyli na jakiś pięć lat działalności - po tym etapie właściciel powinien pozyskać nową kasę lub po prostu wymienić moduł fiskalny. Do waluty fiskalnej ERC można podłączać urządzenia zewnętrzne, ale nie odda się prowadzić sprzedaży za pomocą aplikacji komputerowej.

Wśród typu ERC zaleca się między innymi kasy przenośne, znane i pod nazwą kas mobilnych. Stanowią one zwykle grane w niskich sklepach istniej na rynkach czy bazarkach, gdzie ogromną zaletą składają się ich kompaktowe rozmiary. Popularne oddają się także kasy jednostanowiskowe, posiadające odrobinę szersze szans niż modele przenośne. Da się do nich podłączyć komputer i nowe urządzenia, takich jak chociażby wagi.

Nic bardziej zaawansowanym rodzajem aparatu jest kasa fiskalna POS. Kwalifikują się do nich komputery, budzące się ewidencjonowaniem obrotów, a i realizacją wielu nowych działań, składających się z gromadzeniem danych produktów a ich sprzedażą. Na najprostsze sposoby POS dopasowują się zwykle: drukarka fiskalna, klawiatura, monitor (zarówno standardowy, kiedy również dotykowy) i właśnie komputer. Jeżeli posiada się ale do budowania z rozszerzonym systemem, kasę można budować z praktycznie wszystkim zewnętrznym urządzeniem wspomagającym.

Kasa fiskalna POS jest inwestycją bardzo opłacalną, ponieważ, w przeciwieństwie do kasy ERC, jest okazję rozszerzania pamięci RAM, wymiany oprogramowania na różniejsze oraz zainstalowania wydajniejszego procesora. Warto zauważyć, iż w współczesnym stylu urządzeniem fiskalnym nie jest dobrze sama kasa, a drukarka, wydająca paragon.