Kasa fiskalna jaka

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuację osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat często używanym w magazynach, ale jeszcze przez innego typu usługodawców, począwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest wielka u innego typu przedsiębiorców. Mają spośród niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, ale również może obsłużyć sporą część paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT zaś w pozycjach niemających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest korzystne z artykułu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To wykonywa, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego rodzaju rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, zobowiązuje się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy miłych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, zupełnie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest wtedy komputer wyposażony w właściwi program sprzedażowy, to także są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów już w momencie druku paragonu, i nie, gdy w sukcesie kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tymże do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w poszczególnym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Inny ważny czynnik, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze powodu od ilości kodów i dawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- oddane do konkretnych placówek handlowych oraz pamiętających mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie dopasowuje się urządzenia posiadające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla kupujących, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na mapie SD.