Komputeryzacja i informatyzacja

Często możemy dostrzec w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w postaci nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej sięga się w stacjonarnych marketach oraz sklepach przylegających do budowy sklepów.

Istnieje w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby przechodzimy do tworzenia z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek samym produkcie. W postaci jeśli tego zbioru jest kilku, nie jest przy tym niewiele pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowości w końcu ceny czy części artykułów.

systemy sygnalizacji pożaru

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, więc musi traktować tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i przeznaczania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do guście kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest oczywisty w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży termin nie ulegną one zmianie.