Maszynka do tarcia i szatkowania

Surówki z kapusty są dużo skutecznym smakiem do wszystkich dań obiadowych – zawierają mnóstwo dobroczynnych bakterii i witamin, które są pomocą dla polskiego systemu w bitwie z drobnoustrojami i wadami. Dlatego o je jeść jak najczęściej, wzbogacone innymi warzywami.

Spośród potraw z dodatkiem szatkowanej kapusty najpopularniejszymi są bigos, czy pierogi z kapustą, tudzież krokiety. Jeśli planujemy powyższe dania okazjonalnie, dla małej rodziny, do poszatkowania kapusty może nam posłużyć ostry nóż, ewentualnie tarka do jarzyn. Natomiast jeśli kroimy kapustę na siłę przemysłową, na przypadek w przedsiębiorstwie produkującym surówki na bazie kapusty, czy inne produkty garmażeryjne, potrzebujemy urządzeń, które dobrze usprawnią prace swego przedsiębiorstwa, i sprawią, że będziemy w okresie szybciej przetworzyć kapustę. Dobra szatkownica do kapusty to urządzenie elektryczne, z znaczącym plus bezpiecznym wlotem na całe główki kapusty czyli ich fragmenty. Szatkownica musi być urządzona w prawdziwe, dobrze zamocowane ostrza, dodatkowo stanowić ubezpieczona przed rozpryskiwaniem się resztek kapusty na brzegi.
Szatkownice do kapusty możemy zakupić w specjalnych sklepach z jedzeniem dla garmażerii oraz z produktami gospodarstwa domowego. W szatkowaniu kapusty na nieco mniejszą skalę zapewne stanowić cenna manualna szatkownica – orientuje się ją na ogromnym naczyniu na rozdrobnioną kapustę, a potem przesuwa kapustę po ostrzach tarki. Wada takiego rozwiązania jest rzeczywiście konieczność wykorzystywania siły fizycznej do ostatniej pracy, dlatego te przy większych liczbach kapusty do rozdrobnienia lepiej zainwestować w elektryczną szatkownicę.
Kapusta jest warzywem niedrogim, smacznym a znacznie pożywnym, oraz do tego widocznym we wszelkich sklepach przez cały rok. Dlatego powinniśmy pomyśleć o zakupie szatkownicy elektrycznej nawet do małego gospodarstwa domowego, bo dzięki niej szybciej i szybko będzie nam przygotować potrawy dotychczas uważane przez nas za zbyt czasochłonne oraz chcące męczącego szatkowania ręcznego kapusty. Z pewnością taka szatkownica będzie wydajną inwestycją, którą docenią domownicy.