Obowiazek posiadania kasy fiskalnej a ilosc wystawionych rachunkow

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi czy robi transakcji na sytuację osób finansowych i rolników pokrywających się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą również korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma celu posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który obowiązuje do tyłu 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w ostatnim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły energia w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia kampanii w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które pragną płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie wykonują swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę fiskalną w toku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z opcją opłacenia ich w następujący strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na podstawie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.