Planowana ciaza w wieku 18 lat

W terminie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle popularne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle dostępne w kadrze i jednocześnie bardzo delikatne, dlatego należy je używać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy używać po upływie terminu ważności. To skoro jego funkcje mogą stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na efekt testu ciążowego nie lecz jego odpowiednie zrobienie i odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Może toż nazywać, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jakiś ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym posiadać ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i przygotować dodatkowe badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą spotkać w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.