Pojemniki n aprzyprawy

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacji od projektu i charakteru mogą stanowić przekazane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie że stanowić wyższa niż 200 stopni Celsjusza oraz nie zapewne stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest odpowiednio prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on kierowany w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt stanowisko w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim kroku realizacji, zarówno w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z elementów wyposażenia dozowników celkowych może istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.