Pompy membranowe do szlamu

Pompa membranowa więc nic dziwnego jak tradycyjna pompa wyporowa, w jakiej to potężnym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana pociągana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej napędzane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Sprawianie tych urządzeń zakłada się od momentu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą jednego z membran. Wszystkie membrany związane są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie bierze w własnym profilu drugą membranę, która wówczas zasysa medium. Kolejny etap pracy pomp membranowych przenosi się każdorazowo z odwróceniem kierunków działania.

Do czego przeznaczana jest pompa?Pompa membranowa to znacznie wyczerpujące a co najistotniejsze bardzo skuteczne rozwiązanie pompowe, które przeznaczone jest specjalnie do tłoczenia bardzo dużo innych mediów a to zarówno tych agresywnych chemicznie jaki również jeszcze mediów o wielkiej gęstości i ważnej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może zarabiać na sucho z racji tego, że korzysta bardzo interesujące stronie samozasysające.

http://www.polkas.pl/Pl/aktualnosci/pakowarka_multivac_c_500/

ZastosowaniePompa membranowa bardzo szerokie zastosowania odnalazła przede wszystkim w uzdatnianiu wody. Doskonale dodaje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy odporne są na działania kwasu solnego, żelaza i chlorku dlatego te odkryły w nowoczesnych czasach naprawdę dobrze zastosowań. Pompy tego sposobu bardzo często bierze się oraz w sektorze lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa używana jest ponad w użyciach sanitarnych zaś w inżynierii mechanicznej.