Robot kuchenny 2016

Dawniej wszelkie prace domowe wykonywano głównie ręcznie. Zabierały poprzez ostatnie sporo klimatu i siły, jakie ważna by spożytkować w przeciwny możliwość. Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z budowie energetycznej. Ich wykorzystanie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym narzędziem w kuchni jest mikser. Większość mikserów jest dwa sposoby końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze służą do mieszania i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, inne do mieszania potraw tłustych i ciast.

comarch pomocJak uzyskać w Comarch ERP XL techniczne informacje niezbędne do zgłoszenia serwisowego do asysty producenta? | Systemy ERP | POLKAS

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub całej śmietany do kilku sekund, podczas gdy ręcznie trwałoby to chwili kilkanaście. Jest i druga strona medalu: podczas ubijania śmietany należy unikać, aby nie przedobrzyć, ponieważ łatwo ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym wyposażeniem jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale przedstawia jej wykorzystanie, choć bywa i stosowana do porcjowania pieczywa a własnych produktów o podobnej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza gładkie i o falistym brzegu, co umożliwia dostosowanie ich cechy rzeczy do guście krojonego produktu. Krajalnica daje nam na proste pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin podawany jest automatyczny posuw stolika, na którym spoczywa wędlina, co wpływa, że plasterkowanie mięsa robi się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie stanowią tego udogodnienia, choć wyróżniają się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na urządzeniu posiada robota kuchennego. Jest ostatnie uniwersalne narzędzie, które działa do cięcia, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele posiadają także możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny buduje się zazwyczaj z koniec ciężkiej podstawy, mieszczącej napęd i związek sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście opiera się stosowne końcówki. Urządzenia wciąż nie odda się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej otoczenie przed rozbryzgami.