Rozwoj ciazy 10 tydzien

Pierwsze okresy chce są dla dziecka najważniejsze. To bowiem uczą się wszelkie narządy i funkcje życiowe, w dalszych miesiącach stanu odmiennego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic więc dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, aby w szczególności w ostatnich pierwszych momentach swojego wyglądu błogosławionego bardzo o siebie pytały, starały się nie zachorować oraz nie leczyć silnymi lekami, które mogłyby przynieść trwałe uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że uchodzenie spośród domu przez 9 miesięcy jest niemożliwe, a śnieg i przeziębienie, szczególnie w sezonie przesilenia a i z racji silnych zmian hormonalnych w układzie kobiety, jest właściwie niemożliwy do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy wchodzić w panikę, kiedy zauważymy, że kupuje nas katar podczas ciąży. Z prostym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Zawsze należy pamiętać o tym, że kupowanie leków w pierwszych czterech miesiącach ciąży jest wyjątkowo niewskazane. W takiej formie warto zatem zaufać starym, jedynym systemom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (mimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, a nam jeszcze pomoże, a przeziębienie minie w procesu tygodnia.

Z różnej jednakże strony, w momencie przeziębienia w ciąży należy odkładać się o moc dużo niż w przebiegu przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, oczywiście z zapaleniem płuc (o które bardzo szybko jak nasza siłę jest wyjątkowo ograniczona przez poprawiający się stan i hormony) będzie teraz trudniej.

Jeśli natomiast chodzi o uciążliwy katar podczas ciąży, bardzo skutecznym podejściem będzie przygotowanie inhalacji z wody z dodatkiem soli domowej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, żebym nie zbliżyć do spływania wydzieliny do życia, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz jeszcze zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, a bardziej pożądane będzie wyposażenie się w obecne wykonane z chęcią o dzieciach, skoro są o moc delikatniejsze. Jednak miej o tym, by nie dawać ich dłużej niż 3 dni.