Rozwoj dla jednoosobowej firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi aktualne dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w złotym kierunku i dodatkowo w cudowny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest ostatnie bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), iż będzie bogata je ujrzeć w poszukiwaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie jednak za malutkie, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten sezon – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był wtedy wtedy znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że jeszcze nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte właśnie w momencie porodu. Z tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.