Rozwoj mikroprzedsiebiorstw

Wraz ze zmianą stylu bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często bywa tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby organizujemy w pobliskich sklepach czy dyskontach, a po dłuższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie idziemy do dużych sklepów, w których potrafimy dostać dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche bądź w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki czyste i higienie, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu także możemy „świeże” warzywa, zyski i mięso. Jednak czy by na pewno świeże? Tej gwarancje nie obejmować nie będziemy biorąc ciało w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, trafiając do obrotu. I że market da do ostatniego wyjątkowo korzystną cenę mięso wychodzi z półek i tylko nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki kup w markecie, ale to jedyna okazja, piękna sztuka mięsa w dobrej cenie. Przychodzimy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i efektownie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem tanim w sklepach czy dyskontach jest ciężka. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia ciała nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki potrafi wydać dobrą firmę, klientów i dochód. Inna rzecz, hurtownia kupując mięso zajmuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I że obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej zbyt ma zapewniony. A nawet większe niż w hipermarketach wartości nie są w stanie zniechęcić klientów do kupienia mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które spośród pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Biorąc pod opiekę powyższe niekwestionowanym ujawnia się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupieniem go w konkretnych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i zalecie odżywcze to sprawy, które przydzielają się nie mieć wartości wyrażonej w walucie.