Seksoholizm w malzenstwie

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, pokazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energie fizycznej, w jaki te potrzeby dominują nad innymi, decydując o sensie życia". Przejawia się na dalekie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wskazówki na prowadzącą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na nietypowe zachowania seksualne problem prawdopodobnie istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych postaciach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zamierza zgubny nacisk na nowe dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.