Wedkarska 40

Gdy tworzymy swoją przygodę z wędkowanie, winni stanowić przekonani tego, iż łowienie nie rozpoczyna się na otwarciu przynęty na haczyk, oraz nie rzuca się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb toż o moc bardzie skomplikowany proces, który jeśli ma przynieść pożądane rezultaty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, musi być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe wiadomości o łowieniu ryb można otrzymać czytając literaturę branżową bądź przeszukując zasoby Internetu. Zawsze też dużo pozytywne informacje, czy daj tajniki tego zajęcia można dostać wyłącznie z doświadczonych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na łowieniu na drugich łowiskach oraz wykorzystując wszystkie znane sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma spośród nich postanowiliśmy się podzielić.
Gdy już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby wciąż ją trzymać mokrymi rękami lub poprzez wilgotną szmatkę. Jeśli a chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy wtedy dokonać tuż z ponad lustra wody a nie z dużej wysokości.

comarch b2bPlatforma Comarch B2B | Systemy ERP | POLKAS

Wybór miejsca
Przyjeżdżając na nowe miejsce łowienia w pierwszej kolejności powinien sprawdzić jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa a inne wodne przeszkody to spośród pewnością możemy dzielić na zebranie z drapieżnikami. Więc zapewne powodować utratą przynęty. Tak dlatego dobry dobór łowiska to filar naszego przypadku.
Dość oczywistą nauką jest żeby będąc już nad wodą obserwować się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Stanowi zatem te o tyle ważne, że często nie jesteśmy sami do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego uważania jest niezmiernie słoneczny toż spośród pewnością pomogą nam okulary polaryzacje, które zostaną się naszym sprzymierzeńcem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy zawsze jest cenne, bez względu na prowadzące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto zaopatrzyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, przekaże on nam fluorescencyjne światło, które będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w różnorodny sposób wykorzystać poprzez danie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten kolejny sposób kupi na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do indywidualnych przydatnych pomocy, które uczynią z łowienia naszą prawdziwą pasję można nazwać krzesełko, na jakim w celu powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin oraz mieć wózek wędkarski, który wesprze w elegancki sposób przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Jeśli już zabierzemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze tradycyjnego chleba, zatem o wcześniej przetrzeć przez sitko. Wykona to, że nie będzie się ona łączyła i zarazem będzie daleko wydajna. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy by były kształt przypominający małą gruszkę. A jeśli będziemy ją wierzyć na haczyk, wtedy nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dołącza do zanęty różne zapachy, by ją uatrakcyjnić. Ale powinien spośród tym mieć, gdyż przesadzenie z zapachem przyniesie odwrotny efekt. Że jesteśmy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to pewnie po paru minutach będzie on szybko biały i chodzi go uzupełnić. Z kolei gdy będziemy znęcać na wodę tę toż miejmy aby zanęta była wyjątkowo sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można zastosować płatków owsianych, a do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Używając jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, ponieważ nie powinniśmy za łatwo jej zacinać.
Najlepszymi porami na części latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, z tego względu, że w porządku słonecznego dnia ryby uciekając przed gorącem poruszają się na dno akwenu.
Bardzo łatwą rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze wykorzystują w stadzie, to po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo zwlekać z ponownym zarzuceniem przynęty, ponieważ istnieje wyjątkowa okazja na ponowne branie.
Również na jeden koniec, po wyjściu łowienia dokładnie posprzątamy swoje zdanie.