Wychowanie dzieci youtube

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w jakim wchodzi do ograniczenia liczby czerwonych krwinek. Są inne przyczyny powstania niedokrwistości w układzie młodego człowieka: pewno żyć dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów albo również w kontaktu ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie zatem jest wystarczająco powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Zawsze w wypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natury i jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem zupełnie normalnym. W porządku ciąży więc wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy wchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie poprawia to a faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej mamy mogą wywołać do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W początkowym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W pozostałym trymestrze może wywołać do powstawania wad rodzonych, oraz w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i pieczenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i wartości odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno rośnie w sezonie popadnięcia w ciążę. Leczenie anemii chce od jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której początkiem był niedobór żelaza, jest stale leczona doustnymi środkami zwiększającymi jego liczba. Bardzo rzadko podaje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest więc przecież droga o wiele większa niż w przypadku przyjmowania suplementów diety. Dają się przypadki, kiedy niezbędna będzie również transfuzja krwi – dzieje się tak głównie w formach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej wzorami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z myślą i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli więc, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może doprowadzić do odpowiednich uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.