Zmiana naglowka w drukarce fiskalnej posnet

We całych sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to aktualnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

comarch erp altum

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, uznają być rozpowszechniane na indywidualnej rolce w możliwości papierowej, lub może powinny stanowić wyłącznie zapisywane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego części. Grupa klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych ludzi do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w publicznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może zyskać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.